Едукације

08.04.2013. - Стручно предавање за родитеље

У просторијама ОШ "Свети Сава" у 11.00 часова одржаће се предавање на тему Ретов синдром, Вестов синдром, Ангелманов синдром и микроцефалија - етиологија, лечење, прогноза и васпитно-образовни рад са децом која имају неки од ових синдрома. Предавање је намењено родитељима, дефектолозима, васпитачима, стручним сарадницима и учитељима. Предачи ће бити професори са ФАСПЕР-а, а организовање овог предавања омогићили су Градска управа и Синдикат ОШ "Свети Сава".

Подршка инклузији

Коментарисао Методе

Мобилни Тим за подршку инклузији сарађује и пружа подршку:

• Медицинским установама
  • Дневним боравком за децу са аутизмом и сметњама у развоју "Кућа добре воље"
  • Центром за социјални рад
  • Вртићима, основним и средњим школама

Мобилни Тим  пружау слуге и подршку деци,ученицима и одраслима у следећим областима:

• рана интервенција
  • психомоторна реедукација
  • активности за свакодневни живот – дневне вештине
  • психосоцијална подршка
  • информационе и комуникационе (асистативне) технологије

Корисни линкови за наставнике:

Приручник за писање и планирање индивидуалног образовног плана:

Приручник за инклузивни развој школе

Асистивне технологије

Коментарисао Методе

Под асистивним технологијама подразумева се сваки део опреме или систем, без обзира да ли се употребљава у изворном облику, модификован или прилагођен, који се користи да би се повећале, одржале или побољшале функционалне способности особа са инвалидитетом. Средствима и системима асистивне технологије олакшавају се активности свакодневног живота ових особа у смислу повећења степена њихове самосталности.

У нашој школи ученицима је на располагању дигитална учионица, интерактивна табла и сензорна соба.